0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

ویدئو پروژکتور بر اساس کاربرد

اولین چیزی که در فروش ویدئو پروژکتور ، یک کارشناس مجرب ویدئو پروژکتور از شما خواهد پرسید اینست که کاربرد شما  در استفاده از پروژکتور چیست؟

آیا استفاده سینمای خانگی دارید ؟ یا برای استفاده در کلاس در مدرسه ویدئو پروژکتور میخواهید؟ شاید هم برای سالن کنفرانس شرکت درخواست خرید دارید؟

هرکدام از این سوالات باعث خواهد شد که فروشنده ویدئوپروژکتور مدل یا حتی برند دیگری را از آنچه در ذهن شما بوده معرفی کند.

اصولا بر اساس دسته بندی کاربردی ویدئو پروژکتور ها به دسته های زیر تقسیم میشود.

 1. ویدئو پروژکتور کلاسی 
 2. ویدئو پروژکتور تجاری و سالن کنفرانس
 3. ویدئو پروژکتور خانگی
 4. ویدئو پروژکتور جیبی 

ویدئو پروژکتور کلاسی

اصولا به دلیل بودجه پایین مدارس ویدئو پروژکتورهایی برای این رده استفاده میشود که دارای رزولوشن SVGA یا XGA هستند ولی از آنجایی که در کلاسهای مدرسه و آموزشگاهها نمیتوان نور محیط را خاموش نمود ، قدرت روشنایی این رده از ویدئو پروژکتورها بالای 2800 انسی لومنز میباشند . معمولاً ویدئو پروژکتور هایی با تکنولوژی DLP بعلت ارزان بودن و کنتراست مناسب متن گزینه خوبی برای این رده از مشتریان است.

ویدئو پروژکتور تجاری و سالن کنفرانس

معمولاً در شرکتهای بزرگ سالنهایی وجود دارد که جلسات مهم در آن برگزار میشود و نیاز به ویدئو پروژکتورهایی میباشند که دارای قدرت روشنایی بالای 4000 انسی لومنز میباشند . لذا در این رده از مشتریان بدنبال پروژکتوری با پورتهای متعدد مانند شبکه و خروجی صدا می باشند و مشکل محدودیت قیمت کمتر دیده میشود .

ویدئو پروژکتور خانگی

امروزه توقع مصرف کنندگان در زمینه سینمای خانگی بسیار فراتر رفته و این رده از مشتریان،  انتظار بالایی در مورد رزولوشن تصویر و کنتراست دارند و معمولاً پروژکتور خانگی با وضوح تصویر FULL HD و یا حتی 4K مناسب سینمای خانگی میباشند و از آنجایی که معمولا در خانه نور را میتوان کنترل نمود ، ویدئوپروژکتور های این رده از قدرت روشنایی پایینی برخوردار هستند. بعلت قدرت رنگ بالاتر ویدئوپروژکتور های با تکنولوژی 3LCD ، برندهای اپسون ، پاناسونیک و سونی طرفداران بیشتری دارند.

ویدئو پروژکتور جیبی

یکی از موارد بسیار کاربردی و پرطرفدار ویدئو پروژکتور قابل حمل بودن آن است که مشتریانی که اهل مسافرت و یا پیک نیک هستند میتوانند در فضای باز مورد استفاده قرار دهند البته ناگفته نماند پروژکتور جیبی معمولا دارای رزولوشن تصویر و قدرت روشنایی بالایی نیستند ولی نسبت به رده های دیگر از امکانات بیشتری مانند وایرلس تصویر ، بلوتوث صدا و حتی سیستم عامل اندروید و حتی ورودی USB با قابلیت خواندن فایلهای ویدئویی دارند. ضمن اینکه معمولا پروژکتورهای جیبی دارای باتری داخلی نیز میباشند که به جهت آن میتوان در طبیعت هم مورد استفاده قرار گیرند.

 
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا