0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

برد هوشمند چیست ؟

برد هوشمند در واقع تخته وایت بردی است که با استفاده از سنسورهایی که دارد تصویر ویدئوپروژکتور را لمسی می نماید و باعث تعامل آن بین آموزگار و دانش آموز میشود و بوسیله ابزارهای نرم افزاری که در اختیار معلم قرار میدهد میتواند براحتی اشکال مختلف مهندسی ، ریاضی و حتی شکلکهای شیمی و فرمولهای مختلف را براحتی بروی صفحه بیاورد .

نوشتن بر روی این تخته هوشمند بسیار راحت است و دیگر نیاز به ماژیک که ایجاد حساسیتهای پوستی و تنفسی میشود را نخواهید داشت . در بعضی از مدلها حتی چندین نفر میتوانند همزمان بر روی برد هوشمند بنویسند و یکی دیگر از قابلیتهای مهم برد هوشمند ذخیره صفحات بدون پاک کردن آن و حتی پرینت و ارائه آن به دانش آموزان میباشد و حتی معلم میتواند با قابلیت فیلمبرداری از صفحه فایل ویدئویی را ذخیره نموده و به دانش آموزان و هنرآموزان خور ارائه دهد که امروزه در تدریس آنلاین بسیار قابل استفاده میباشد.

برد هوشمند دارای تکنولوژی های مختلفی میباشد که عبارتند از :

  1. تکنولوژی اینفرارد یا مادون قرمز( لمسی بدون نیاز به قلم)
  2. تکنولوژی الکترومگنت یا مغاطیسی( فقط با قلم مخصوص خودش کار میکند)

برای دریافت اطلاعات بیشتر از هر تکنولوژی روی آن کلیک نمایید.

نوع صفحه هم در قیمت برد هوشمند تاثیرگذار است .بدین ترتیب که جنس صفحه اگر از نوع سرامیک باشد میتوان با ماژیک وایت برد هم در حالت خاموش بعنوان وایت برد معمولی استفاده نمود  و ضد آتش و ضد ضربه هم میباشد و البته که قیمت بالاتری از نوع معمولی دارد . البته نوعی از صفحه هم به نام روکش نانو عرضه میشود که با انواع خاصی از ماژیکهای واتربیس یا پایه آب این قابلیت را دارد که قیمت مناسبتری دارد. و این دو نوع صفحه معمولا در برد هوشمند تکنولوژی اینفرارد مورد استفاده قرار میگیرد.

نکته : در بسیاری موارد حتی در جنسهای سرامیک هم توصیه نمیشود از تخته هوشمند بعنوان وایت برد معمولی استفاده شود زیرا به مرور باعث سیاه شدن صفحه میشود.

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا