0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

تعمیر ویدئو پروژکتور در پروژکتور من

تعمیر ویدئو پروژکتور در تهران

ویدئو پروژکتور ها تجهیزاتی هستند که در مراکز متعددی مثل مراکز آموزشی، سالن های کنفرانس و … کاربرد دارند. این دستگاه ها در گذر زمان دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به تعمیر پیدا می کنند. گر چه استفاده صحیح از این وسایل موجب افزایش طول عمر آن ها می شود، اما بروز خرابی و مشکل در این دستگاه ها، همانند سایر تجهیزات صوتی و تصویری غیر قابل اجتناب می باشد.

 

پروژکتورمن مفتخر است علاوه بر ارائه برندهای معتبر ویدئو پروژکتور و ملزومات و خدمات جانبی، امکان ارائه خدماتی ویژه در خصوص نگهداری، سرویس و تعمیر همه برندهای ویدئو پروژکتور که در قسمتی جداگانه و به وسیله بروزترین تجهیزات صورت می گیرد را نیز به مشتریان گرامی اعلام نماید.

این مرکز به سبب برخورداری از بهترین تجهیزات و وجود زبده ترین متخصصان در امر تعمیر، به مدل ویژه ای از این دستگاه محدود نمی شود و شامل کلیه پروژکتورهای جیبی، چندرسانه ای، خانگی و پروژکتورهای بزرگ (مخصوص سمینارها و همایش ها) می باشد. شرکت آماده پشتیبانی فنی از همه برندهای ویدئو پروژکتور بوده و حتی ویدئو پروژکتورهای خریداری نشده از این شرکت، مدلهای قدیمی و نیز خارج از رده تولید را پشتیبانی می کند.

 

پروژکتورمن امکان عیب یابی و تعمیر ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک، ان ای سی، سونی، اپتما، اپسون، ویویتک، بنکیو، کاسیو، اینفوکوس، شارپ، سانیو، هیتاچی، میتسوبیشی، ایسر، کریستی، ایکی، توشیبا، ویوسونیک، سامسونگ، پروکسیما و … را دارد.

 استفاده کنندگان گرامی این محصول می توانند در صورتی که هر نوع اختلال و اشکال در کارکرد این دستگاه به وجود آمد به این مرکز و بخش تعمیرات ویدئو پروژکتور مراجعه کنند و از تخصصی ترین خدمات به منظور رفع ایراد دستگاه بهره مند شوند. کارشناسان این مرکز با صبر و شکیبایی مشکلات ایجاد شده در دستگاه را برای شما بازگو خواهند کرد و سپس راه حل مناسب را به منظور برطرف کردن ایرادات به شما ارائه می دهند.

 

به طور کلی خدمات ارائه شده در حوزه ویدئو پروژکتور ها به سه بخش عمده تقسیم می شوند:

  • سرویس ویدئو پروژکتور
  • تعمیر ویدئو پروژکتور
  • تعویض و تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

یکی از ایرادات رایج در ویدیو پروژکتور بهم ریختگی رنگ در پخش تصاویر وفیلم میباشد که این مورد مربوط به برد مخصوص که چرخه رنگ را تولید میکند میشود که در صورت عدم تعمیر بایستی تعویض گردد.اصولا به خاطر حساسیت ویدیو پروژکتورها نیاز به تعمیر ونگهداری این دستگاه میباشد.

گردوغبار یکی از عوامل نفوذی به داخل دستگاه وباعث آسیب رساندن به دستگاه میشود .معمولا روی کیفیت تصویر وچرخه رنگ اثر گذاشته ورنگ تصاویر دارای وضوح کمتری میشود که بطور معمول سالیانه بایستی دستگاه مورد نظر باز وتمام قطعات آن تمییز گردد.

یکی دیگر از ایرادات ویدیو پروژکتور آلارم چشمک زن روی دستگاه میباشد چراغ چشمک زن سبز یا قرمز میتواند به عواملی چون تایم تعویض لامپ ویا ایراد در برد پاور وچراغ آلارم ثابت قرمز میتواند مربوط به بخش مادر برد دستگاه باشد.

عمر لامپ دستگاه معمولا بین 2500 تا 3000 ساعت میباشد که پس از ان رنگ تصویر کدر ویا تاریک میشود که بایستی لامپ دستگاه تعویض گردد استفاده از لامپ های نا مرغوب باعث آسیب رساندن به قسمتهای دیگر دستگاه از جمله مادربرد دستگاه میشود که هزینه تعمیر دستگاه دو چندان میشود بنابراین پیشنهاد میشود از لامپ اورجینال استفاده گردد.

یکی دیگر از ایرادات دستگاه ویدیو پروژکتور میتواند از تنطیمات دستگاه باشد وجود سیا وسفیدی در خروجی تصویر وهمچنین تایمینگ برنامه میتواند باعث قطع ووصلی وبی کیفیتی دستگاه گردد که بایستی پس از اطمینان از تنطیمات داخلی ومنوی دستگاه وارد سخت افزاری وعیب یابی قسمت بردها والمان های دیگر دستگاه شد.

یکی دیگر از ایرادات دستگاه ویدیو پروژکتور قطعی ویا سوختگی فن های دستگاه میباشد که بایستی بلافاصله دستگاه خاموش شود به دلیل گرمای زیاد دستگاه ولامپ داخلی دستگاه باعث آسیب رساندن به لامپ وبردهای جانبی میشود که بایستی هردو فن تست ودر صورت سوختگی تعویض گردد.

بر اثر کارکرد با کلیدهای کنترلی دستگاه که برروی قاب دستگاه تعبیه شده است در صورت عمل نکردن کلیدها ابتدا بایستی کلیدهای دستگاه یک به یک تست شود تا از ارسال سیگنال به سمت برد پاور وبرد مین اطمینان حاصل کنیم تا در صورت خرابی کلید میبایست پک کامل سیستم کنترلی تعویض گردد.

 

تعویض لامپ ویدئوپروژکتور

یکی از مهمترین قطعات مصرفی ویدئو پروژکتور ، لامپ تصویر است. لامپ تصویر ویدئو پروژکتور دارای عمر مشخص است.که بعد از به پایان رسیدن این زمان ، صاحبان ویدئو پروژکتور بر سر دو راهی خرید لامپ جدید و خرید ویدئو پروژکتور جدید قرار می گیرند.

در بسیاری از موارد دیده شده است که کاربران به آلارام دستگاه ویدئوپروژکتور که نشان دهنده ی به پایان رسیدن طول عمر لامپ است ، توجه ندارند. این عدم توجه به آلارام باعث ترکیدن لامپ تصویر در داخل ویدئو پروژکتور خواهد شد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد ، به سایر قطعات داخلی ویدئو پروژکتور آسیب وارد خواهد شد.

اما با رعایت نکات زیر در اکثر موارد تعویض لامپ ویدئوپروژکتور ، بسیار مقرون به صرفه تر از خرید یک دستگاه ویدئو پروژکتور جدید خواهد بود.

۱ - توجه به نوع و قیمت ویدئوپروژکتور : با دقت به مدل ویدئو پروژکتور توجه کرده و در صورت امکان قیمت لامپ تصویر و کل ویدئو پروژکتور را با هم مقایسه کنید.

۲ - تهیه لامپ ویدئو پروژکتور مرغوب و با کیفیت : با توجه به زیاد بودن لامپ های تصویر با کیفیت در ایران، از اعتبار فروشنده و امکان پیگیری بعد از تعمیر و سرویس ویدئو پروژکتور مطمئن شوید.

۳ - تعویض و جایگزینی لامپ جدید توسط کارشناسان مجرب: تعویض لامپ تصویر ویدئوپروژکتور توسط افراد غیر کارشناس و عدم سرویس ویدئو پروژکتور باعث آسیب دیدگی زود هنگام لامپ جدید و ویدئو پروژکتور خواهد شد. در برخی اوقات بعد از تعویض و سرویس نیاز است که بعضی از تنظیمات دستگاه ویدئو پروژکتور توسط تعمیرکار مجددا تنظیم شود.

۴ - تعویض کل لامپ ویدئو پروژکتور به جای مغزی لامپ : برخی کارشناسان و یا مشتریان فقط به دلیل پایین آمدن هزینه ها، اقدام به تعویض مغزی لامپ تصویر ویدئو پروژکتور می کنند که این روش از نظر دیجی تعمیر مورد تایید نیست . زیرا با تعویض مغزی علاوه بر پایین آمدن هزینه ها ، طول عمر لامپ و کیفیت تصویر نیز نسبت به تعویض کل لامپ تصویر پایین خواهد آمد.


جهت بازدید حضوری و تماس با همکاران ما

آدرس : تهران - تقاطع ولیعصر و طالقانی مجتمع تجاری و اداری نور تهران طبقه همکف یک واحد 6139

تلفن : 88226624-88226947-021

شبکه اجتماعی : instagram.com/projectorman.ir